VERONIKA MAMICOVÁ

PEČOVATELKA A OPATROVNICE S ODBORNOU PRAXÍ


Mé jméno je Veronika. Narodila jsem se na Moravě, přesněji ve Zlínském kraji, kde mě rodiče nechali pokřtít. Od dětství jsem byla vedena k víře v Boha, a když se mě zeptáte, jestli věřím, tak odpovím ano. Už jako malá holčička navštěvující základní školu jsem si ráda povídala s „babičkami a dědečky“, které jsem náhodně potkala na ulici. Většinou se na mě obraceli s prosbou o malou výpomoc, např. s nákupem, nebo když jim něco upadlo na zem. Nezaváhala jsem ani na vteřinu. Vždy jsem měla potřebu jim nějak pomoci. Oni mě na oplátku „obohatili“ o své životní zkušenosti. Poslouchala jsem je s otevřenou pusou a nasávala každé slovo. Fascinovala mě jejich moudrost a pokora k životu. Obdivovala jsem, kolik toho prožili – dobrého i zlého, a přesto všechno se na svět a lidi kolem dokázali dívat s láskou. Někdy v té době jsem v sobě „ucítila“, že tohle je přesně to, co mě baví, naplňuje a co mi přináší radost. Upřímný úsměv, poděkování a vděčnost v očích člověka, kterému jsem podala pomocnou ruku, vyslechla ho, byla jsem tu pro něj, když to nejvíc potřeboval. To je nejvíc, co mě na mém poslání těší, naplňuje a hřeje u srdce. Pomoc lidem, kteří si nemohou pomoci sami.

Cesta života mě nejdříve zavedla jiným směrem. Studovala jsem vysokou školu ekonomickou (VŠB-TUO), brzy jsem ale pochopila, že tudy mé kroky nepůjdou. Vdala jsem se za svého úžasného, milujícího a podporujícího manžela, se kterým mám dvě zdravé, krásné a nadané děti. Přestěhovali jsme se 500 km od rodného města až do západních Čech. Teprve tady cítím, že naše cesta nás zavedla tím správným směrem, a že jsme našli, co jsme hledali – náš domov.


Hledání životních jistot mne na určitou dobu zavedlo do oboru léčebného lázeňství. Připomnělo mi to spoustu vzpomínek nejen z dětství, kdy jsem sama absolvovala několik pobytů v lázních, ale hlavně jsem si konečně uvědomila, že jsem „správně“. Posláním všech lázní je pomáhat lidem a stejný cíl máme i my.


Potřebovala jsem se ale posunout o kousek dál, nebo jestli chcete, o stupeň výš. Opustila jsem tenhle prospěšný obor, který mi dal spoustu zkušeností a zážitků. S mojí životní láskou začínáme náš společný „projekt“, o kterém sníme od doby, co se známe. Není to pro nás jen práce, je to životní poslání. S námi nejste sami. Záleží na tom, jak se cítíte, co Vás trápí nebo s čím bojujete. Nám ano! Neváhejte proto „sebrat“ odvahu a říct si o to, co Vám právě v tuto chvíli nejvíce pomůže k usnadnění Vašeho života. Jsme připraveni naslouchat. Jsme tu zkrátka pro Vás. S pozdravem,

Veronika M.

Nyní mi dovolte, abych se krátce představil. Jmenuji se Michal Mamica a narodil jsem se ve Zlíně, které je postavené obuvnickou firmou Baťa a leží ve východní části Moravy. Ve svých 43 letech jsem město opustil a s rodinou se přestěhoval do západních Čech, kde jsem našel svůj trvalý domov. Narodil jsem se úžasným rodičům, kteří mě i bratra zahrnovali láskou a věnovali nám všechen svůj volný čas a připravili nám tak šťastné dětství. Snažím se být velký optimista a rád se usmívám. Jsem poměrně klidné povahy, nekonfliktní a spolehlivý typ. Energie mám dost, snažím se myslet pozitivně a věřím, že ještě zažiji spoustu věcí, za které budu vděčný. Do mého života neodmyslitelně patří budování vztahů s mými blízkými, sdílení a inspirace, které z toho plynou např. život, osud, láska, štěstí a jistě by se našly i další věci. Můj život je naplňován možná obyčejnými, ale nádhernými a úžasnými zážitky, které mi dávají nejen přátelé, ale také rodina, která mě podporuje. Snažím se být k  lidem vždy otevřený, férový a pozitivní. Mám rád výzvy a dělám svoji práci co nejlépe a s lidským přístupem. Přijde mi pochopitelné, že pokud má být člověk úspěšný, tak musí jít dopředu a stále se zdokonalovat.

MICHAL MAMICA

JEDNATEL, PRACOVNÍK S ODBORNOU PRAXÍ

Přeji příjemný a krásný den, vítám Vás na stránkách Pomáháme srdíčkem. Jsem zakladatel a ve svém příspěvku se pokusím stručně sdělit základní myšlenky o naší společnosti. Cílem našeho poslání je pomáhat lidem ve svém okolí a být klíčem k dobrému a důstojnému životu. Naším záměrem je umět naplnit požadavky klientů a proto jsme na sebe hrdí, že máme společné cíle a plány. Zároveň chceme využívat morálních principů a lidského potenciálu, které jsou projevem toho nejlepšího z naší lidské povahy. Nechybí nám ani kreativita. Rádi přicházíme s novými nápady pro zjednodušení úkolů, ušitou na míru konkrétnímu zákazníkovi např. materiální a technické vybavení (prostorný automobil, chodítka a invalidní vozíky, nákupní tašky na kolečkách, berličky atd.) s cílem zajistit maximální bezpečnost a pohodlí našich klientů. Samozřejmostí je vzájemná úcta, abychom byli schopni důstojně realizovat Vaše cíle. Znakem naší spolupráce je osobní a empatický přístup, kdy můžete především očekávat chuť pomáhat, důslednost, profesionalitu, ale i lidský přístup a pozitivní motivaci. Zároveň chceme zůstat Vaši věrnou oporou pro možné budoucí spolupráce. 

Chceme, aby babičky a dědové zůstali co nejdéle ve svém přirozeném prostředí s pocitem, že pokud nastane jakýkoliv problém, tak naše pomoc přijde téměř okamžitě. Pokud patříte mezi zarputilé a vzdorovité jedince, kteří přesvědčují své nejbližší okolí: „To přeci zvládnu sám, já pomoc nepotřebuji, jinému člověku pomozte…“ tak věřte, že říct si o pomoc není žádná ostuda ani selhání. Zejména proto, že naše poslání může představovat stejně pevné, či dokonce pevnější pouto, nežli tomu bývá u rodinných vztahů. Plnění úkolů bude vždy prováděno citlivě a taktéž vnímavě, aby podpořilo vzájemnou motivaci přijmout zodpovědnost za nabízenou službu. Rádi si s Vámi pohovoříme a v případě oboustranného zájmu vše domluvíme tak, abychom mohli začít pomáhat co nejdříve. Přesvědčte se i Vy, že naše služby jsou opravdu kvalitní. Buďte v tom s námi. S pozdravem,

Michal M.
Se srdíčkem společným pomáháme potřebným.
Jsme nekuřáci
 Trestní bezúhonnost
Jsme abstinenti

Staňte se naším podporovatelem a přispějte na dobrou věc. Váš finanční dar nám umožní pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Pokud nás chcete podpořit, tak i malá částka může pomoci. Finanční příspěvek využijeme na technické vybavení, resp. můžeme zlepšovat nabízené služby a být blíže k našim klientům. V případě, že se chcete stát podporovatelem, finanční dar můžete zaslat na číslo účtu: 400777724/0300. Děkujeme za Vaši podporu. 💕 

Zpět na domovskou stránku.